Nie brakuje osób, które trudnią się cukiernictwem. Jest to bardzo szeroka i wymagająca dziedzina. Jeżeli jesteśmy odpowiedzialni za dekorowanie ciast i tortów, z całą pewnością mamy rozwiniętą kreatywność. Sama kreatywność nie wystarczy jednak do tego, by powstały satysfakcjonujące nas ozdoby. Konieczny może okazać się zakup odpowiednich akcesoriów cukierniczych, które na szczęście znajdziemy w wielu sklepach.

Dekorujesz tort? Nie zapomnij o pędzlach i packach

Nie ulega wątpliwości, że wśród akcesoriów, które przydają się przy dekorowaniu tortów na szczególną uwagę zasługują pędzle oraz szpatułki. Te pierwsze posłużą nam przede wszystkim do malowania tortu, na przykład barwnikami czy lukrem. Bez pędzli nie może odbyć się również proces przyklejania do tortu rozmaitych dekoracji. Jeżeli chodzi zaś o tak zwane packi, najlepiej mieć przynajmniej dwie, różnej wielkości. Dzięki packom możliwe będzie przede wszystkim wygładzenie masy na torcie. Jest to naprawdę niezbędne, jeśli zależy nam na tym, aby tort prezentował się atrakcyjnie pod względem wizualnym. W przeważającej większości przypadków packę wykorzystuje się do wygładzania masy wykonanej z cukru. Warto inwestować w pędzle i packi wysokiej jakości. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że takie akcesoria nie ulegną uszkodzeniu w zbyt krótkim czasie.

Dekorowanie tortów nie może udać się bez skalpela, rękawa cukierniczego czy szpatułek

Jeśli marzy nam się bezproblemowe dekorowanie tortów, warto byłoby zainwestować również w skalpel. Niektórzy mogą się zastanawiać nad tym, po co właściwie cukiernikowi narzędzie kojarzące się raczej z chirurgiem. Okazuje się jednak, że przy pomocy skalpela możliwe będzie precyzyjne wycięcie ozdób cukierniczych. Dzięki temu może powstać wiele niepowtarzalnych dekoracji na różne okazje. Każda osoba dekorująca torty powinna wyposażyć się również w rękaw cukierniczy. Przyda się on między innymi do tak zwanego tynkowania tortów. Przy jego pomocy wykonamy również „tamę” dookoła blatów ciasta. Aby móc bezproblemowo zdobić różnego rodzaju ciasta, w tym torty, dobrze byłoby zakupić także szpatułki. Dzięki nim możliwe będzie podnoszenie różnego rodzaju dekoracji, a następnie umieszczanie ich w interesującym nas miejscu. Wszystkie wymienione akcesoria znajdziemy w sklepach dla cukierników, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych. Najlepiej zdecydować się na zakup całego zestawu, bo jest to zdecydowanie bardziej opłacalne niż kupno pojedynczych narzędzi.

Co jeszcze przyda się do dekorowania tortu?

Oprócz wyżej wymienionych akcesoriów, do dekorowania tortu przyda nam się także nóż strunowy. Przy jego pomocy możliwe będzie staranne i szybkie przecięcie blatów. Będą one wyglądać dzięki temu bardzo estetycznie. Do tynkowania przydatny może okazać się także skrobak. Warto zainwestować również w matę antypoślizgową, na której będzie stała patera z tortem. Ślizgające się ciasto może bowiem uniemożliwiać wykonanie precyzyjnych i starannych dekoracji. Wówczas możemy być bardzo rozczarowani efektem naszej pracy.

Poprzedni artykułKolekcja figurek- jak odbarwić zżółknięty plastik?
Następny artykułJak kolekcjonować monety? Praktyczny poradnik dla początkujących

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj