Ćwiczenia nie muszą być nudne lub czymś, czego nie lubisz, ale musisz zrobić, jeśli chcesz zachować dobrą formę. Regularne jeździectwo nie wpływa tylko na utratę wagi, ale także na ogólny stan zdrowia i formę naszego ciała. Jest to jeden z powodów, dlaczego jazda konna jest tak dobrą i ciekawą formą ćwiczeń.

Tylko dlatego, że jazda konna jest świetną zabawą nie znaczy to, że nie wymaga od naszego ciała wysiłku. Jazda konna jest tak naprawdę wszechstronną forma ćwiczeń, rozwijających wiele aspektów naszego ciała.

Jakie mięśnie pracują podczas jazdy konnej?

Jeździectwo to nie tylko dobre ćwiczenie dla nóg, ud i ramion, ale także pomaga również ono w rozwoju szerokiego zakresu innych grup mięśni. Jazda konna poprawi siłę mięśni rdzenia, które obejmują mięśnie w dolnej części pleców, jak również głębokie mięśnie brzucha i mięśnie skośne.

Więc jak jazda konna trenuje Twoje ciało?

Górna część ciała i ramiona – kierowanie koniem wykorzystuje więcej mięśni niż mogłoby się wydawać, zwłaszcza jeśli masz mocnego i narowistego konia.

Uda – wyobraź sobie koński rząd bez strzemion, a szybko zdasz sobie sprawę, jak bardzo używasz ud, aby utrzymać się w siodle. Nawet w strzemionach, jesteś nadal skazany na formę swoich ud, czy to do kontroli prędkości konia lub utrzymania się w siodle.

Nogi – podczas jazdy konnej nogi są aktywne przez cały czas. Używasz ich do utrzymania pozycji, co oznacza, że angażujesz mięśnie nóg w każdej sekundzie spędzonej w siodle.

Mięśnie rdzenia – jazda konna wzmacnia rdzeń ciała, ponieważ wymaga dobrej równowagi i koordynacji, aby utrzymać się w siodle. Każdy jeździec wie, że dobra postawa to klucz do sukcesu, a to właśnie mięśnie głębokie bezpośrednio na nią wpływają, więc częsta jazda rozwija je i wzmacnia.

Mówiąc o korzyściach płynących z ćwiczeń zawsze skupiamy się na korzyściach fizycznych, a psychiczne są często pomijane. Każde ćwiczenie może zwiększyć ilość endorfin (naturalnych substancji chemicznych poprawiających samopoczucie, uwalnianych przez nasz mózg) w mózgu, które podniosą Twój nastrój. Świeże powietrze i towarzystwo zwierząt również na to wpływa.

Ile kalorii spala jazda konna?

Przeciętny jeździec będzie spalał około 200kcal podczas godziny jazdy w wolniejszych chodach. Im ciężej jedziesz, tym więcej kalorii spalasz i tym więcej siły, równowagi i zwinności będziesz potrzebować. Godzina kłusowania może dodać do około 450 kalorii, nie wspominając o treningu całego ciała, który dzięki niemu otrzymasz. Liczba ta może drastycznie wzrosnąć, jeśli jazda jest bardziej intensywna i urozmaicona np. o skoki. Nawet pielęgnacja konia może pomóc spalić znaczną ilość kalorii w zależności od tego, jak energicznie jest wykonywana.

Dlaczego jazda konna jest dobra dla utraty wagi?

Jazda konna to świetne ćwiczenie odchudzające. Nie tylko będzie spalić dużo kalorii, ale wymaga to znacznie mniej wysiłku niż coś takiego jak bieganie lub podnoszenie ciężarów. Dodatkową zaletą jazdy konnej jest to, jest to, że nie obciąża ona stawów tak jak inne rodzaje sportów.

Poprzedni artykułFotografia- jak zacząć przygodę z fotografowaniem?
Następny artykułWycieczka po Polsce- co warto zobaczyć w Krakowie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj