Jak zrobić piwo w domu? To pytanie, jakie stawia sobie wielu ludzi znużonych smakiem najpopularniejszych piw ze sklepowych półek. Warzenie piwa samo w sobie nie jest niezwykle trudne. Natomiast zrobienie wywaru, jaki urzeknie smakiem oraz gęstością, jest nieco cięższe. Piwo w domu możemy wytworzyć na dwa rodzaje. Pierwszy potrzebuje trochę wytrwałości oraz jest niezwykle trudny. Niezbędne będą profesjonalne materiały, jakie poddane obróbce zmienią się w trunek alkoholowy. Należałoby wspomnieć, iż owa technologia potrzebuje także posiadania specjalistycznych naczyń oraz urządzeń. Jednak drugi sposób jest łatwiejszy, bowiem wszystko, czego potrzebujemy, to parę gotowych artykułów.

Oryginalne piwo indywidualnie uwarzone

Teraz można zaobserwować popularność na piwa rzemieślnicze oraz lokalne. Jest to niezwykle dobra informację dla wszystkich wielbicieli oryginalnego, doskonałej klasy browaru. Takie piwo można także zrobić samemu oraz nie jest to zupełnie takie ciężkie, jak się wydaje. By przygotować się trochę do tego zadania, należałoby na początek zdobyć trochę informacji. Na rynku odnajdziemy mnóstwo przewodników, w internecie działa wiele blogów, videoblogów lub profili w mediach społecznościowych, z jakich można zdobyć wiedzę na temat własnego warzenia piwa.

Domowe piwo z brewkitu

Piwo domowe można zrobić na dwa sposoby. Mniej złożoną metodą jest produkowanie złotego trunku z gotowego materiału, jakim jest brewkit. Piwo z brewkitu jest prostsze w produkcji aniżeli formą zacierania. Brewkit to brzeczka piwna w formie wyciągu słodowego z dodatkiem chmielu, jaką stosuje się do zrobienia własnego trunku. Półprodukt tenże oferowany jest w puszce oraz ma formę gęstego oraz słodkiego syropu.

Czego trzeba by rozpocząć warzyć piwo? Sprzęt do warzenia piwa

Warzenie piwa, to nic innego jak gotowanie. A zatem potrzebny będzie garnek czy jakieś inne naczynie, jakie może być ogrzewane i źródło ciepła, gdzie doskonale sprawdza się kuchenka gazowa. Warzenie piwa na płytach indukcyjnych jest możliwe, jednak potrzebuje dokładnego przeczytania instrukcji ze względu na różną wytrzymałość szkła i moc narzędzi. By zmniejszyć zagrożenie spalenia płyty czy uszkodzenia zbyt obciążonej szyby poleca się przygotowywanie na kuchenkach indukcyjnych mniejszych, dziesięciolitrowych warek, zamiast tradycyjnych mających przeważnie 20 litrów czy więcej.

Fermentator z rurką oraz kranem (kadź fermentacyjna)

Specjalnie opracowany, odporny oraz elastyczny pojemnik (przeważnie do 30 litrów) dedykowany do fermentacji brzeczki. Duża pokrywa pozwoli na dokładne oraz zamknięte zamknięcie zbiornika, natomiast profesjonalny otwór służy do przyłączenia rurki fermentacyjnej. Może być również zaopatrzony w kran, jaki pozwoli na zlanie piwa znad osadu drożdżowego i prostsze przenikanie butelek. Przed każdym zastosowaniem fermentator należy oczyścić.

Wiadra z kranem oraz bez

Uwarzone piwo gdzieś należy przefermentować, do tego celu dobrze nadają się plastikowe wiaderka (są m.in. prostsze do oczyszczenia od szklanych balonów do wina). Można takie zakupić w sklepach dla piwowarów domowych, można także poszukać w marketach budowlanych – w takim wypadku należałoby zobaczyć czy zbiornik jest dopuszczony do kontaktu z żywnością (winien mieć gdzieś wytłoczony czy nadrukowany znak noża oraz widelca).

Poprzedni artykułJak kolekcjonować monety? Praktyczny poradnik dla początkujących
Następny artykułJak przykleić puzzle do antyramy? Czym sklejać? Porady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj